O MADEROTERAPII
Najčastejšie kladené otázky
Čo je maderoterapia
Jedinečná, najúčinejšia a najmä neinvazívna metóda v boji proti celulitíde. Predstavuje neporovnateľne lepšiu alternatívu a výsledky oproti klasickým anticelulitídnym masážam a procedúram u každeho klienta a špeciálne u ľudí, ktorí bojujú s nejakou disproporciou tela. Maderoterapia vznikla pred vyše sto rokmi v Kolumbii. Jej názov pochádza zo španielskeho slova madero, ktoré v preklade znamená drevo a terapia, čo znamená liečenie. Čiže liečenie drevom. Ide teda o metódu, ktorá sa prevádza čisto prírodnými anatomicky tvarovanými drevenými valčekmi s rôznymi typmi výstupkov. Poznáme približne 20 druhov valčekov, pričom 3 sú základné a zvyšok je doplnok na masírovanie rôznych partií tela.
Ako maderoterapia funguje?
Maderoterapická masáž rozbíja tuk uložený pod kožou a eliminuje 2 najčastejšie príčiny vzniku celulitídy, ktorými sú nedostatočné prekrvovanie problémovej oblasti alebo spomalený lymfatický systém. Tým, že sa pokožka prekrví, aj najmenšie krvné vlásočnice sa naplnia krvou a začne sa proces detoxikácie organizmu. Zároveň sa “naštartuje” lymfatický systém. Masážou sú bunky lepšie zásobované výživnými látkami a kyslíkom, zatiaľ čo škodliviny a opotrebované látky sa rýchlejšie vylúčia z organizmu. Po 5-tich sedeniach môžete vidieť prvé zmeny nielen v zredukovaní celulitídy, ale zmení sa i celková kvalita pokožky, nohy sa odvodnia, zmenšia objem a podkožný tuk sa začne pravidelným prekrvovaním “topiť.”
Čo je lymfatický systém?
Obehový systém v ľudskom organizme, ktorý zabezpečuje odvádzanie toxínov z tela tj. nespotrebované minerály, proteíny, baktérie a chemické látky prijímané z jedla a ovzdušia. Lymfatický systém nemá svoju "pumpu", takže funguje len na základe svalových sťahov. Pri nedostatočnom pohybe sa lymfatický systém spomalí, telo sa začne zbavovať toxínov oveľa pomalšie a začne zadržiavať nadbytočné tekutiny. Lymfatický systém sa môže spomaliť aj nesprávnym cvičením a životosprávou, pri hormonálnej nerovnováhe, po operácii a pôrode.
Aké sú účinky maderoterapie?
Správne vykonaná maderoterapia zredukuje celulitídu (viditeľné výsledky sa dostavia po pár sedeniach, citeľné aj po prvom), vytvaruje telo (boky, nohy, brucho, chrbát, ruky), zmenší objem tela v cm, rozprúdi lymfatický systém, detoxikuje organizmus, takmer okamžite viditeľne zmení kvalitu pokožky, omladí ju
odvodní telo a zbaví ho opuchov (pocit ľahkých nôh) naštartuje a zrýchli metabolizmus a zdvihne zadok.
Na aké oblasti sa maderoterapia aplikuje?
Vieme sa zamerať na ktorúkoľvek problémovú partiu tela, ako sú napríklad ruky, brucho, nohy, zadok chrbát atď. Vykonávame dokonca i maderoterapiu tváre a dekoltu, tá je využívaná najčastejšie pre jej rýchly a dočasne efektívny facelifting. Najčastejšie využívaná je však maderoterapia spodnej časti tela.
Môže sa maderoterapia vykonávať aj na tvrái a dekolte?
Áno, svaly na tvári fungujú presne tak isto ako svaly na tele. Čím pravidelnejšie cvičíme alebo sa masírujeme, tým je naše svalstvo okysličenejšie a prekrvenejšie. Maderoterapia tváre a dekoltu je využívaná najčastejšie pre jej rýchly a dočasne efektívny facelifting (ideálne pri rôznych akciách, plesoch), pri pravidelných masážach dokonca viditeľne spomaľuje stárnutie pleti no najmä ochabnutie svalov tváre.
Ako často je maderoterapiu doporučené absolvovať?
Na začiatku je potrebné absolvovať sedenia 2-3 krát do týždňa, aby bola táto metóda čo najúčinnejšia. Ak chceme telo naštartovať, potrebujeme ho vyburcovať čo najčastejšie. Maderoterapia je masáž, čiže kľudne ju môžeme vykonávať i denno-denne. Avšak to je pri správne vykonanej masáži a správnych valčekoch zbytočné. Odporučených je minimálne 5-10 sedení, kvôli prečisteniu organizmu, ale každé telo reaguje individuálne. Niektoré ženy potrebujú 10 sedení, niektoré 30. My sa snažíme, aby ste mali prvé viditeľné výsledky už po 5-tich sedeniach a tým si utvrdili reálnu účinnoť tejto procedúry. Maderoterapia je anticelulitídna masáž, preto ju nie je vhodné absolvovať po tréningu (napnutým svalom po cvičení neurobí dobre). Naopak je veľmi vhodná pred cvičením, pretože telo prekrví a pripraví na záťaž.
Je maderoterapia bolestivá?
Maderoterapia je neinvazívna, zdraviu prospešná metóda. Či je maderoterapia bolestivá závysí od viacerých aspektov. Ak mám ale odpovedať všeobecne, tak prvé 3-4 ošetrenia, môžu byť bolestivé. Pri terapii dochádza k tzv. odlepovaniu podkožného tuku od svalov. Môžu dokonca vzniknúť jemné tmavohnedé podkožné modrinky, hlavne ak máte k vzniku modrín náchylnosť, ktoré sa rýchlo vstrebávajú (cca 2-3 dni). Je samozrejme aj veľa žien,ktoré si maderotetapiu užívaju bez bolesti od prvého sedenia.
Ako rýchlo môže žena vidieť výsledky a ako dlho pretrvávajú?
Po prvých piatich sedeniach sami vidíte na sebe zmenu, avšak môže to byť aj skôr. Tieto zmeny sa týkajú buď kvality pokožky, zmiernenia celulitidy, odvodnenia, ľahkosti nôh. Veľmi veľa krát sa však stane, že túto príjemnú citeľnú zmenu klientky oznámia už po prvom sedení a samé su z toho veľmi prekvepené. V trvácnosti by som maderoterapiu prirovnala k cvičeniu. Celulitída či zväčšenie objemu sa vám rozhodne nevráti v priebehu par dní ani týždňov. Ideálne však je pokračovať v nejakej udržiavacej fáze aspoň 1x za 2-3 týždne. Veľa žien však chodí aj častejšie pre výborný pocit, ktorý po sedení vždy majú. Samozrejme si viete k trvácnosti dopomôcť správnymi stravovacími návykmi či cvičením.
Má maderoterapia kontraindikácie?
Maderotetapia rozhodne nie je vhodná pre všetky ženy. Konkrétne sa nevykonáva pri ochoreniach srdca, kŕčových žilách (lokálna kontraindikácia), vírusových a bakteriálnych ochoreniach (napr. chrípka , nádcha, herpes), onkologických ochoreniach, kožných ochoreniach, otvorených ranách a anorexii. Samozrejme taktiež pri ochoreniach krvi so zlou zrážanlivosťou a pri liekoch na riedenie krvi. Zároveň je na zváženie ak je žena i zdravá,ale ma precitlivenú pokožku a veľmi ľahko sa jej tvoria modriny.